czwartek, 19 maja, 2022
spot_img
Inne

  Ostatnie

  Wisła już prawie gotowa na PŚ. Śniegu powinno wystarczyć!

  Organizatorzy Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle Malince wyprodukowali już tyle śniegu, że wystarczy go, aby rozegrać zawody w następny weekend – zapewnił dyr. wiślańskiej skoczni Andrzej Wąsowicz.

  Zostaną one przeprowadzone czwartego (sobota, konkurs drużynowy) i piątego grudnia (niedziela, indywidualny). Wcześniej, trzeciego grudnia (piątek) mają się odbyć oficjalny trening i kwalifikacje do zawodów indywidualnych.

  „Dziś przed południem minął dokładnie miesiąc, jak rozpoczęliśmy prace przy produkcji śniegu. Teraz mamy 2300 metrów sześciennych” – powiedział w poniedziałek PAP Wąsowicz.

  Biorąc pod uwagę, że część może stopnieć, to i tak powinno wystarczyć do przeprowadzenia zawodów. Inna sprawa, że w Wiśle nie zaprzestano jego produkcji. Robi się zapas, aby po przeprowadzeniu PŚ można było na obiekcie im. Adama Małysza organizować zawody innej rangi, czy też zgrupowania, treningi. Nie wiadomo bowiem, kiedy spadnie śnieg.

  Teraz organizatorzy PŚ zajmą się odpowiednim rozprowadzeniem „białego puchu” na obiekcie.

  Zgodnie ze słowami Wąsowicza, w Wiśle spokojnie podchodziło się do doniesień o problemach polskich skoczków z wirusem SARS-CoV-2. Zresztą w poniedziałek Polski Związek Narciarski poinformował, że poza Klemensem Murańką pozostali zawodnicy i członkowie sztabu nie są zakażeni koronawirusem.

  W tym sezonie zawody w Wiśle Malince nie otworzyły cyklu PŚ, jak np. w poprzednim. W listopadzie 2020 r. w konkursie drużynowym Polacy zajęli na wiślańskiej skoczni trzecie miejsce (zwyciężyli Austriacy). Najlepszy z biało-czerwonych Piotr Żyła był piąty w indywidualnym konkursie (triumfował Niemiec Markus Eisenbichler).

  Latest Posts

  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  NIE PRZEGAP

  MEGA newsletter

  Chcesz być na czasie? Zapisz się do naszego newslettera