czwartek, 19 maja, 2022
spot_img
Inne

  Ostatnie

  Niepowstrzymana para świętuje swoje kolejne zwycięstwo w finale World Series w Polignano a Mare.

  Gary Hunt wśród mężczyzn i Rhiannan Iffland wśród kobiet po raz kolejny zdominowali zawody Red Bull Cliff Diving World Series we włoskiej Apulii w 2021 roku. Tym samym przedłużyli swoje panowanie na szczycie tego sportu o kolejny rok. Dla Hunta było to dziewiąte trofeum króla Kahekili w ciągu 12 sezonów, podczas gdy Iffland z dumą zdobyła swój piąty tytuł z rzędu w ojczyźnie europejskiego nurkowania na klifach.

  „Czuję się świetnie” – powiedział Hunt, który w ostatniej rundzie wykonał swoje drugie doskonałe „10” w konkursie. „Ten rok był bardzo trudny. Nie tylko dlatego, że mieliśmy prawie dwa lata przerwy, ale po prostu widząc, jak wysoki był poziom. Ludzie nurkowali bardzo konsekwentnie i to mnie rozpaliło.”

  (od lewej) Constantin Popovici (Rumunia), Gary Hunt (Francja) i  Alessandro De Rose (Włochy) na podium Red Bull Cliff Diving World Series w Polignano a Mare, Apulia, Włochy

  W zawodach Hunt był o klasę wyżej, od swojego najbliższego rywala, Rumuna Constantina Popovici, który zajął drugie miejsce w tym sezonie po raz trzeci, zapewniając sobie tę samą pozycję w klasyfikacji generalnej przed rodakiem Catalinem Predą, który również wykonał tutaj doskonałe skoki, aby zakończyć udany sezon jako dzika karta na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej.

  Rhiannan Iffland  (Australia)

  Dla Rhiannan Iffland z Australii zwycięstwo w tym finale sezonu było tak samo ważne jak Hunta, z 29 punktami przewagi do Molly Carlson na drugim miejscu. Australijka odniosła swoje 13. zwycięstwo z rzędu.

  „Jestem z siebie bardzo dumna” – powiedziała 30-letnia Iffland. „Wczoraj rozpoczęcie było trochę trudne, dzisiaj rozmawiałem ze znajomymi i mówili „OK, po prostu idź tam i daj z siebie wszystko i upewnij się, że przez cały czas się uśmiechasz”. Więc to właśnie próbowałam zrobić i człowieku, nie mogę w to uwierzyć. Dwa sezony z rzędu i kończę dzień dziesiątkami – no cóż, jestem zachwycona.

  Czterech mężczyzn i cztery kobiety automatycznie zakwalifikowali się do World Series 2022, podczas gdy pozostałe cztery miejsca w każdej kategorii zostaną określone przez rankingi światowe, które uwzględnią Mistrzostwa Świata FINA High Diving, które mają się odbyć w grudniu.

  Robi wrażenie:
  https://www.redbullcontentpool.com/international/CP-V-33357

  Latest Posts

  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  NIE PRZEGAP

  MEGA newsletter

  Chcesz być na czasie? Zapisz się do naszego newslettera