czwartek, 19 maja, 2022
spot_img
Inne

  Ostatnie

  Napoli wspomina Maradonę w pierwszą rocznicę jego śmierci (VIDEO)

  Neapol oddaje hołd Diego Armando Maradonie w pierwszą rocznicę jego śmierci. Piłkarz grał w tamtejszym klubie Napoli w latach 1984-1991 i zdobył z nim wiele trofeów, w tym mistrzostwo Włoch. Przy stadionie imienia legendy piłki nożnej odsłonięto jego pomnik.

  Dzieło autorstwa Domenico Sepe jest darem władz miasta dla kibiców. Statua pozostanie przy stadionie, w pobliżu trybun do wieczora, by tam można było oddać hołd Maradonie.

  – Maradona jest jak patron naszego miasta, święty January, zawsze jest z nami i na zawsze pozostanie – twierdzą starsi mieszkańy Neapolu.

  – Diego był nie tylko największym piłkarzem świata, ale sprawił także, że nasze miasto zaczęło mieć marzenia i je spełniać, dał nadzieję i oswobodzenie, jakiego zawsze potrzebuje – wyznał Burmistrz Neapolu Gaetano Manfredi.

  Ogromne tłumy zgromadziły się też przed muralem Argentyńczyka w dzielnicy Spagnoli, zostawiając tam kwiaty, jego portrety i symbole klubu Napoli. Przybył tam także z bukietem biało-niebieskich róż, w barwach klubu jego prezes Aurelio De Laurentiis z synem Eduardo.

  Latest Posts

  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  NIE PRZEGAP

  MEGA newsletter

  Chcesz być na czasie? Zapisz się do naszego newslettera