czwartek, 19 maja, 2022
spot_img
Inne

  Ostatnie

  Kuba Przygoński pojedzie „drzwi w drzwi” w drugiej rundzie Mistrzostw Polski w Rallycrossie

  Druga runda Mistrzostw Polski w Rallycrossie odbędzie się w najbliższy weekend 12 i 13 września na Autodromie w Słomczynie. Kuba Przygoński zajmuje obecnie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.

  Rallycross to trzecia dyscyplina, w której w tym sezonie wystaruje Przygoński. Ostanie tygodnie to intensywny czas dla kierowcy ORLEN Team. Przygoński tuż po startach w Driftingowych Mistrzostwach Polski i Rajdzie Baja Poland pojedzie w kolejnej motorsportowej konkurencji, w kategorii SuperCars. Startują w niej pojazdy najbardziej zaawansowane konstrukcje, z napędem na cztery koła i mocą sięgającą nawet 600 KM.

  – Przesiadamy się do samochu, którzy przyspiesza szybciej niż bolid Formuły 1. Rallycross to są zawody ekstremalnie szybkie,pojedziemy 4-5 okrążenń Najważniejsze jest to, żeby szybko wystartować, o ułamek sekundy szybciej od konkurencji. Dużym wyzwaniem dla mnie jest też jazda „drzwi w drzwi” obok drugiego auta, blisko przy szybkiej i agresywnej jeździe. Po pierwszej rundzie już wiem, że muszę być bardziej czujny i po prostu zawodnika przed sobą czasem zderzakiem lekko popchnąć. Jestem już po testach, samochód jest dobrze przygotowany, zespół zresztą też. Jedziemy do Słomczyna walczyć – powiedział Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team.

  Jedna runda Mistrzostw Polski w Rallycrossie składa się z wolnych treningów, biegów kwalifikacyjnych, dwóch biegów półfinałowych i finału. Zawodnicy zdobywają punkty zarówno za kwalifikacje, jak i wyścig finałowy. Charakterystycznym elementem dyscypliny jest tzw. Joker Lap, czyli alternatywny fragment toru, który każdy z kierowców musi poknoać raz w czasie wyścigu. Moment, w którym zawodnicy decydują się na jego przejechanie, jest ważnym elementem strategii w rallycrossie.

  Kolejne rundy Mistrzostw Polski w Rallycrossie w sezonie 2020:
  – 26-27 września – Motopark Toruń
  – 16-18 października – Motopark Toruń

  Latest Posts

  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  NIE PRZEGAP

  MEGA newsletter

  Chcesz być na czasie? Zapisz się do naszego newslettera