czwartek, 19 maja, 2022
spot_img
Inne

  Ostatnie

  Ile kosztowały igrzyska olimpijskie w Tokio? Na razie nie wiadomo!

  Trwa wielkie liczenie kosztów organizacji igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Japonii. Raport najprawdopodobniej zostanie opublikowany na początku przyszłego roku – potwierdził dyrektor finansowy komitetu organizacyjnego Toshiro Muto. Czy przekroczą zakładany budżet 15,4 miliarda dolarów?

  – Nie jestem dzisiaj przygotowany, aby odpowiedzieć na pytanie – powiedział Muto na pytanie japońskiego reportera. – Wstępne dane mogą zostać udostępnione w grudniu – dodał.

  Organizatorzy liczyli, że dochód ze sprzedaży biletów wyniesie 800 mln dolarów. Nie udało się go uzyskać, gdyż zawody odbywały się bez udziału publiczności.

  Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Oksfordzki, igrzyska w Tokio były najdroższe w historii. Kilka audytów wykonanych wcześniej wykazało, że koszty będą wyższe niż zakładane 15,4 mld. Jak ujawniono tuż po igrzyskach, prywatne fundusze zebrane na olimpiadę wyniosły około 6,7 miliarda dolarów, z czego ponad połowa pochodziła od 60 japońskich sponsorów krajowych. Pozostałe koszty były pokrywane z funduszy publicznych.

  Latest Posts

  spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

  NIE PRZEGAP

  MEGA newsletter

  Chcesz być na czasie? Zapisz się do naszego newslettera