Polska pokonała Finlandię 5:1 (3:0) w towarzyskim meczu piłkarskim w Gdańsku. Hat-tricka zdobył Kamil Grosicki, który był kapitana biało-czerwonych, a po jednej Krzysztof Piątek i Arkadiusz Milik. Jedyne trafienie dla gości zaliczył Ilmari Niskanen.

To był wielki mecz zawodnika West Bromwich Albion. Grosicki był niesamowity. Można było odnieść wrażenie, że „Grosik”, pomijany przez trenera angielskiego zespołu, chce pokazać swojemu pracodawcy: „Zobacz, warto dać mi szansę”. Grosik, spełnił też prośbę kibiców – przy stanie 2:0, kiedy gra trochę „siadła”, widzowie zaczęli skandować „jeszcze jeden” oraz „my chcemy gola” i za chwilę kapitan polskich piłkarzy zdobył swoją trzecią bramkę.

Ostatnie trafienie na 5:1 dla Arka Milika:

Polska – Finlandia 5:1 (3:0).

Bramki: dla Polski – Kamil Grosicki trzy (9, 18, 38), Krzysztof Piątek (53), Arkadiusz Milik (87); dla Finlandii – Ilmari Niskanen (68).

W niedzielę, również na tym stadionie w ramach Ligi Narodów, zostanie rozegrane spotkanie z Włochami. Nie wiadomo jednak, czy kibice ponownie będą mogli zasiąść na trybunach. Jeśli Gdańsk znajdzie się od soboty w tzw. czerwonej strefie, a decyzja w tej kwestii zapadnie w czwartek, mecz odbędzie się bez udziału publiczności.